Gazeteciler

Ayşegül Merve Toptaş:

WhatsApp Image 2019-01-22 at 14.04.27

Ayşegül Merve Toptaş, TED Rönesans Koleji’nde okuyor ve 17 yaşında. Modu nadiren düşük olduğunda yükseltmek için müzik dinlermiş ve koşarmış. Onu demotive eden şey yokmuş fakat istediği zaman aklındaki kıyafet kombinini kıyafetleri yeni yıkandığı ve kurumadığı için (vb. durumlarda) giyemediğinde çok sinirlenir, gününün şanssız ve kötü geçeceğine inanırmış. İlişkisi yok ve her ne kadar düşünmese de bir ilişkiden beklediği şeyler saygı, güven, ilgi ve aksiyon. Oldu ki konferansa zombi saldırısı gerçekleşti, en son kurtaracağı kişi kesinlikle ve kesinlikle Doğa Lara Akkaya olurmuş. Hatta Doğa’yı kendi elleriyle zombilere teslim edermiş. Hayatında oldukça ilginç şeyler dönen Ayşegül’ün hayatı bir film adı olsaymış ‘Yakaladım’, bu filmin jenerik müziği de ‘Down In the DM-Yo Gotti’ olurmuş. Umarız DM’den Whatsapp’a geçiş çok uzun sürmez.

Duru Topaloğlu:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 14.20.56

TED İstanbul Koleji’nde 10. sınıf öğrencisi olan Duru’nun kendinde bulduğu en büyük zayıflığı çok çabuk sinirlenmesi. Ölü ya da yaşayan herhangi biriyle tanışabilecek olsaydı bu kişinin Ara Güler olmasını istediğini belirtti. Ayrıca hayatı bir film olacak olsa, film müziği olarak Radiohead’in şarkılarının yer almasını istediği cevabını verdi. En sevdiği tatlı sütlaç olan Duru, ıssız bir adaya düşse yanına almayacağı üç şeyin Şevval Tunar (asla anlaşamıyor), sesli yemek yiyen insan ve sehpa olacağını söyledi. 30 dakikalık boş vakti olsa bunu uyuyarak geçirirmiş. Herhangi bir yeteneğe sahip olacak olsa bunun çok iyi piyano çalabilmek olacağını belirtti. Son olarak da dünyada en sevdiği yerin Artvin olduğunu ve herkesin ölmeden önce ziyaret etmesi gerektiğini söyledi.

Qi Zheng:

WhatsApp Image 2019-01-22 at 18.03.05

Ayazağa Işık Lisesi’nde 12. Sınıf okumakta. X. TİUF onun 9. konferans deneyimi olacak. İnsanlar onu samimi, eğlenceli ve sabırlı birisi olarak tanır ama yeni tanıştığı insanlara soğuk bir izlenim verirmiş. Utangaç olmasından ve yanlış zamanda gereksizce öfkelenmesinden nefret eder. Mükemmeliyetçi düşüncesinden dolayı yaptığı her işe çok önem verir ve sonuçlarından tatmin olmaz. Sportif birisidir, her türlü sporu yapmaktan hoşlanır. Sinekten bile korkacak kadar böcek fobisi vardır. Bencil ve çıkarcı insanları çok sevmez; sorumluluğunu zamanında yerine getirmeyen, sözünü tutmayan insanlara karşı tahammülü yoktur. Hayattaki en büyük hedefi kendi işinin sahibi olarak insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve yardıma ihtiyacı olan toplumlara yardım edebilmektir. Onuncusu gerçekleşecek olan bu konferansın kusursuz bir şekilde gerçekleşeceğini umuyor ve delegelerin konferans sürecinde aktif olmalarını, eğlenebilecekleri ortam içerisinde konular üzerinde yaptığı çalışmalardan yeni bilgiler öğrenmelerini diliyor.

Can Batu İzmiroğlu:

pp

16 yaşında TED İstanbul Kolejinde 11. sınıf olan Can Batu İzmiroğlu’nun X.TİUF 10. konferansı olacaktır. Onu en güzel anlatan kelime “hiperaktif”miş. Aşık olmak ona göre oldukça zor ama aynı zamanda çok da özel bir şeydir. Ama insanları çok çabuk sever, iletişime çabuk girer. Kışı yazdan çok sever, şömine karşısında oturmayı ve karın yağışını seyretmeye bayılıyor. Tatil için bir buz kıran gemi ile Danimarka-Gönland-Kanada’yı gezmek istiyor.  X.TİUF’un inanılmaz iyi geçmesini ve herkesin onun kadar eğleneceğini umuyor.

Begüm Aydın:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 16.23.20

TED İstanbul Koleji’nde, 18. yaşına girmesine rağmen hala 11. sınıfta. Hem okula geç başlaması hem de hazırlık okuması buna neden olmuş. Kendini hazırlık mağdurlarından görüyor. Bu yüzden de en büyük pişmanlığına hazırlık okumak diyebilirmiş çünkü, hayatından tam bir sene çaldığını düşünüyor. Öncelikle X. TİUF olması sebebiyle bu seneki TİUF’tan beklentileri çok fazlaymış. İlk gazetecilik deneyimi olacağı için de ayrı bir heyecan duyduğunu belirtti. “Artık sürprizler mi olur, farklı eğlenceler mi bilemiyorum ama Main Team ekibine olan güvenim tam.” diyerek TİUF’a güvenini gösteriyor. Küçükken “Büyüyünce ne olmak istersin?” diye sorduklarında arkadaşları doktor, polis, öğretmen derken o ressam olmak istediğini söylermiş. Nedenini bilmediği ama daha o yaşta sanata karşı büyük bir ilgisi olduğunu belirtiyor. Bob Ross’un sanat anlayışı üzerindeki etkisini göz ardı edemeyeceğini iletti. Her çocuğun küçükken inandığı ama aslında çok yanlış olan bilgiler vardır. Bunları sadece çocuklar anlayabilir çünkü soyut zekaları yetişkinler gibi gelişmemiştir. Begüm’ünki de bir çoğumuzun çocukken yanlış bildiği tüp bebek olayıdır. Gerçekten tüp bebeklerin gaz olan tüplerden çıktıklarını düşünür ve hayal gücümde onu canlandırırmış: Tüpün ağzı açık ve içinden çıkan güçlü bir gaz kütlesiyle bebek havada duruyor ve orada büyüyor sanırdım. Bu yüzden çocuk olmak kadar güzel bir şeyin olmadığını vurguluyor. Tek bir dilek hakkı olsaymış bu kesinlikle çocukluğuna dönmek ve çocuk olarak kalması olurmuş. En sevdiği yemeğe gelecek olursak yıllardır vazgeçemediği SARMA. (yaprak dolma değil, sarma). En büyük hayallerinden birisi de dünyayı gezmek. Ölmeden önce kesinlikle dünya turunu tamamlamak istiyor. Umarım herkes bu dünyadayken bütün hayallerini gerçekleştirebilir. Kimse hayallerinden vazgeçmesin.

Cem Demirel:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 16.13.09

Cem, Sabancı Üniversitesinde 1. Sınıf öğrencisi. Bir TED mezunu olarak bu konferansla beraber okuluna geri döneceği için hem çok mutlu hem de çok heyecanlıymış. X.TİUF’ta umuyor ki herkes için, hem eğlenip hem öğrendiğimiz unutulmaz bir konferans olur. Herkese karşı iyi olmaya çalışıyor çünkü biriyle kötü geçinerek onları gerçekten tanıyamayacağını düşünüyor. Hayatında daha önce yaşadığı ve bir daha konuşmak istemediği olayı sorduğumuzda bize küçük bir hikaye anlatıyor. Küçükken babası hastaneye kaldırılmış ve akşam, babası onunla beraber kalmasını rica etmiş. Hastalığın ne kadar ciddi olduğunu anlamamış ve kabul etmemiş. Babasının buna üzüldüğünü öğrenince bir daha bunu konuşmak istememiş. Ölü ya da diri birisiyle tanışma şansı ola kesinlikle Atatürk diyor. Uyandığında ilk yaptığı şey ise telefona girip NBA sonuçlarına bakıp özetleri izlemekmiş. Bir süper gücü olacak olsa canı bir yemeği çektiği zaman bir anda elinde olacağı bir güç istediğini söylüyor.

Yağmur Bereket:

WhatsApp Image 2019-01-22 at 19.14.07

TED İstanbul Koleji’nde 11. Sınıf öğrencisi. X.TİUF ise onun 9. konferansı olacak. Üniversitede Ekonomi veya Uluslararası İlişkiler okumak istiyor. Uzak Doğu yemeklerini ve başta nohut olmak üzere her türlü kuru baklagil yemeğini çok sever. Ancak lahmacun ve mantı sevmediğini ekliyor. Yağmur’un üç dilek hakkı olsaydı ilki yiyip yiyip kilo almayan insanların metabolizmasına sahip olmak, ikincisi başarılı olmak ve  sonuncusu sevdiklerine sağlık olurdu. Hayatı bir film olsa adı ‘Her Şeyi Sal ve Yemek Ye’ olurmuş. Issız bir adaya düşse yanına yemek yapmayı bilen ve barınacak bir yer yapabilecek herhangi üç kişi alırdı. Yağmur film izlemeyi, resim çizmeyi ve gezmeyi çok sever. Basketbol, izlemeyi en sevdiği spor. En büyük tutkusu ise müzik. Arkadaşlarına ve ailesine bağlı, enerjisi yüksek ve her zaman optimist düşünen, kararlı bir kişiliğe sahip. Yağmur, boğa burcunun neredeyse her özelliğini taşıyormuş.

Berke Canik:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 12.16.28

FMV Ayazağa Işık Okulları’nda 11. Sınıf öğrencisi. Bu konferans ile birlikte 7. Konferansı olacak. Boş zamanlarında film izlemeyi ve kitap okumayı oldukça seviyor. Sporla uğraşmayı seviyor, özellikle futbol veya voleybolu diğerlerine göre daha çok seviyor. Tarih bilimine karşı büyük bir ilgisi var, bu nedenle tarih kitapları okumak ona eğlenceli geliyor. En büyük hayallerinden birisi ileride pilot olabilmek. En sevdiği özelliğinin soğukkanlı olmasını söylüyor çünkü bu özellik onu birçok durum karşısında bir adım önde başlattığına inanıyor. Eğer mümkün olsaydı “zamanda yolculuk” gibi bir süper güce sahip olmak istiyormuş. Bu sayede yaptığı hataları düzeltebilir ve geleceği şekillendirebilirmiş. Seyahat etmek istediği birden fazla yer olduğunu fakat en çok görmek istediği yerin Norveç olduğunu belirtiyor. Orada ki kuzey ışıklarını bizzat kendisi izlemek istiyormuş. En son izlediği film ise “Toprak Altında”. Filmi izlerken o anları yaşadığını belirtiyor ve herkese tavsiye ediyor.

Berfin Gümüş:

WhatsApp Image 2019-01-22 at 14.59.06

Bahçeşehir Üniversitesi’nde biyomedikal mühendisliği okuyor. Küçükken, büyüyünce öğretmen olmak istiyormuş. Hobileri yemek yemek ve uyumak. Gece 3 yastık, 2 yorgan ve 4 peluşla uyuyor. Ama 1.85cmlik oyuncak ayı alıp onunla uyumak istiyor. Hayatının sonuna kadar yemek için yalnızca bir yemek seçmesi gerekirse bu patates kızartması olurmuş ve paylaşmayı da sevmezmiş. Müzik dinlemeyi ve kitap okumayı çok seviyor. 7/24 müzik dinler ve nerdeyse her tür müziği sever. 10 yıldır yan flüt çalıyor. Çok fazla yabancı dizi izliyor. Korku filmlerine özel bir ilgisi de var ve hala kendisini korkutabilen bir film bulamamış. Yüksekten çok korkar ve kelebek dahil bütün böceklerden iğrenir. Hayattan çok bir beklentisi yokmuş. Sadece “keşke bunu da yapsaydım” dememek istiyor. Çok gıdıklanır ve tiki varmış. Başka bir ülkede de olsa herkesin bir ruh ikizi olduğuna inanıyor ama çoğu insanın tanışamadan hayatlarını geçirdiklerini düşünüyor. Kendisi bir gezgin ve amacı bütün dünyayı gezmek. Şu anki en büyük hedefi ise piramitleri ve kutup ışıklarını görmek. Kamp yaparak ve sadece bir sırt çantasıyla, plansız yolculuk yapmayı seviyormuş. Bir gezi bloğunda da yazarlık yapıyor. Başka bir ülkede yaşayacak olsa Floransa’da veya Barselona’da yaşamak istermiş. Ayrıca kedileri çok çok çok seviyor.

Doğa Lara Akkaya:

WhatsApp Image 2019-01-22 at 14.04.02

17 yaşında; Anabilim Eğitim Kurumları’nda okuyor. Boş zamanlarında gezebildiği kadar yer gezip fotoğraf çekmeyi ve saatlerce çektiği fotoğrafları düzenlemekten keyif aldığını belirtiyor. Küçüklük hayali olan oyunculuk mesleği için hala ufaktan da olsa çalışmaları olduğunu söylüyor. Ruh ikizini bulmanın kesinlikle mümkün olduğunu ve kendisinin bulduğunu düşünen Doğa; David Bowie ile Zeki Müren’in ruh ikizi olduğunu, yaşasalardı tanışmak istediği bu iki kişinin tanışmış olması gerektiğini canı gönülden istediğini belirtiyor. Boyuyla çok dalga geçildiğini ve bu konuda çok duygusal olduğunu söyleyen Doğa, dalga geçilmemesi için rica ediyor.

Zeynep Kiriş:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 01.43.02

TİUF 2019’un gazetecilerinden biri olan Zeynep Kiriş, Bilgi Üniversite’sinde okuyor. Eğlenceli ve samimi kişiliği kendisinde en çok sevdiği iki özellikmiş. Yapmayı sevdiği şeyler arasında arkadaşlarının artistik fotoğraflarını çekmek ve yeni filmler keşfetmek var. Şu sıralar en çok sevdiği diziyi sorduğumuzda aynı anda on taneden fazla dizi izlediğini ve karar veremediğini söylüyor ve Gossip Girl’u yaklaşık üç kere bitirdiğini de eklemek istiyor. Konferanstan beklentisini sorduğumuzda artık tek beklentisinin göremediği arkadaşlarını görmek olduğunu söylüyor. Zeynep’in 30’a yaklaşan konferans sayısı ve çok fazla gazeteciliği var. Hala neden gazetecilik yaptığını sorduğumuzda bize “ben de hala bu sorunun cevabını bilmiyorum sanırım bu sondu” cevabını veriyor ve “her gazeteciliğimde bu sondu diyorum ama bir türlü kurtulamıyorum sanırım bu bir alışkanlık oldu” dedi. Yapmayı sevdiği şeyleri sorduğumuzda yemek yemenin o ve yakın arkadaşı Eylül Suvardar için yapmayı sevdikleri bir şey değil, bir tutku olduğunu söyledi. Şu an tek yönlü bir uçak bileti alacak olsan nereye bilet alırdın diye sorduğumuzda ise en yakın arkadaşı Defne’nin yanına New York’a bilet alacağını söyledi. Gelecek için planlarını sorduğumuzda ise iki üç ay içinde Gaziantep’e lezzet turuna gideceğini söyledi. Anladığımız kadarıyla eğlenceli kişiliğinin yanı sıra yemek konusunda da bilinçli ve heyecanlı bir kişilik. Herkese unutamayacağı anılar biriktirmesini ve konferanslara devam etmelerini söylüyor, ve sevgi dileklerini iletiyor.

Emre Ayer:

WhatsApp Image 2019-01-22 at 18.56.35 (1)

19 yaşına yeni basan değerli gazetecimiz Emre Ayer konferansa Manisa’dan katılıyor. Kendisi Manisa Sosyal Bilimler Lisesinde 12. sınıfta okumakta olduğunu, bir yıl da hazırlık okuduğunu ekliyor. X. TİUF Emre’nin 14. konferansı olacak. Daha önce hangi pozisyonlarda görev aldığını sorduğumuzda ise; hangisinde almadım ki diye yanıt veriyor… Neyse fazla kurcalamayalım biz. Fight Club ve Suskunlar hastası olan Emre belli ki aksiyona ve hareketliliğe meraklı bir kişilik. Özel bir müzik türüne bağlı kalmadığına ve her türlü müziği dinlediğine bakarsak, hemen hemen her her ortama kolaylıkla uyum sağlayabildiğini anlayabiliriz. Geniş damak zevkine sahip olan Emre’nin en sevdiği yemek mantıymış. Gazetecimizin en çok yapmayı sevdiği şey gezmek. Bilmediği bir şehirde kaybolmak ve yeni yerler keşfetmeye bayılır. Kendisini anlatmak için değil üç kelime, iki kelime bile yeterlidir: ‘’Anlatılmaz, yaşanır’’. X. TİUF’a gelme sebebini sorduğumuzda ise; “Bir arkadaşa bakıp çıkacağım.” yanıtını aldıktan sonra Emre’yi daha fazla sorgulamama kararı aldık. Emre’ye ve herkese dört gün boyunca bol şans diliyoruz.

Kutay Altunkaynak:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 16.48.10

Kutay Altunkaynak, her şeyden önce herkese içten bir merhaba diyor. Kendisi Yaşar Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde okuyor ve 21 yaşında. Yaklaşık 5 senedir konferanslara katılan Kutay, bölümünden de anlaşılacağı üzere katıldığı konferanslarda akademik taraftan çok medya tarafına yönelmiş şimdiye kadar. Bunun sebebiyse medya ekibinin bir konferansın en özel, en eğlenceli parçası olduğunu düşünmesi ve ekip olarak üretilen, ortaya çıkarılan her türlü şeyden keyif almasıymış. X. TİUF’ta da hem bireysel olarak hem de bütün medya ekibi olarak çok güzel işler ortaya koyacaklarını düşünüyormuş. Kendisi tam bir The Lord of the Rings hayranıymış ve bu yüzden yurt dışında en çok görmek istediği yer filmlerin çekimlerinin yapıldığı yer olan Yeni Zelanda’ymış. Kutay’a göre dış görünüş çok önemli değilmiş, o kesinlikle ruh ikizlerine inanıyormuş ve bir gün kendi ruh ikiziyle tanışacağına eminmiş. Hislerini saklamakta çok becerikli olmadığını söyleyen Kutay, bazen çok kolay sinirlenirmiş ve en sevmediği özelliği buymuş. Hayatı bir film olsa onu Colin Farrell’ın oynamasını ve filmin müziğinin Mor ve Ötesi’nden-Anlatamıyorum olmasını istermiş. Kutay Altunkaynak, son olarak X. TİUF’un katılan herkes için dopdolu geçmesini ve herkesin konferanstan mutlulukla ayrılmasını diliyor!

Bartu Akay:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 18.56.57

TİUF’ un gazetecilerinden Bartu Akay 17 Yaşında ve FMV Özel Ayazağa Işık Lisesinde okuyor. Bu seneki TİUF’tan en büyük beklentisi, her sene olduğu gibi X.TİUF’un da unutulmaz olmasıdır. Müzik zevkinin çok geniş olduğunu söyleyen gazetecimizin en kadim dostu kulaklıklarıymış. Kendisinin gurme olduğunu iddia eden Bartu, en sevdiği yemeğin de mantı olduğunu ekledi. Bartu boş zamanlarında ise herkesten farklı olarak yalnızlığı tercih ediyormuş. Yalnız başına dışarı çıkıp sahilde müzik dinleyip kitap okumanın en zevk aldığı aktivite olduğunu belirtiyor. Bartu, sevdiği insanın bir damla göz yaşına dayanamayacak kadar duygusal, onun için dünyaları yakacak kadar da sert duruşlu olduğunu ifade ediyor. Kendisini bir dizi ya da film karakteri ile bağdaştırmasını istediğimizde ise GORA’daki Arif Işık ile bağdaştırdı. Nedeni ise Arif Işık gibi kendisinin de atılgan, cesur, sevdiği insanlara sadık olduğunu söyledi. Bartu “Sabah kalktığında hayatında bir şey değişmiş olsa ne olmasını isterdin?” sorusuna ise sabah kalktığımda hayatımdaki tüm stresten uzaklaşmış olmayı ve hayallerimi sevdiğim insanla beraber yaşamaya başlamış olmayı dilerdim diye ekledi. Son olarak Bartu’dan konferansa gelenlere bir mesaj vermesini istedik. Bartu da bizi kırmadı ve her türlü eğlence, dostluk ve deneyimi bir arada yaşayacakları muhteşem bir konferans olacağının mesajını verdi.

Sibel Karacan:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 18.21.34

Dış İlişkiler komitesinin gazetecisi Sibel Karacan, TED İstanbul Koleji’nin 12.sınıf öğrencilerindendir. Sahip olmak istediği bir özelliği sorduğumuzda, bize insanların akıllarını okumanın havalı olacağını söyledi. Dilek hakkını dünya barışını sağlamak için kullanan Sibel, şu anda gerçekleşmesini umduğu en büyük olayın Şeyma Subaşı’nın yeniden aşkı bulabilmesi olduğunu söylüyor. Otobiyografisinin adını ise “Deliyle Bir Gün” koymaya karar verdi. Kendisi bir İtalyan filmi hayranı olarak, hayatının filmini Bernardo Bertolucci’nin yönetmesini, ve kendisini de Kemal Sunal’ın oynamasını istediğini söyledi. Çünkü…neden olmasın. Freddie Mercury‘nin karizmasının ve çılgın zamanların muhteşem bir birleşimi olan 1970’lerde yaşamak isteyeciğini açıklayarak, TİUF’un herkes için bol kahkahalı ve eğlenceli geçmesi dilekleriyle röportajını sonlandırmıştır.

Aleyna Gürbüz:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 16.09.10

Milenyumun ilk çocuklarından olan Aleyna, Bilkent Üniversitesi’nde Psikoloji 1. Sınıf öğrencisi, ayrıca seneye sosyolojiyi de ekleyecekmiş heybesine. MUN-EYP karışık bir konferans geçmişi olan Aleyna, EYP’yi ilk kez lisede üst dönem arkadaşlarından duymuş ve o sayede başlamış. Bir filmi bir oturuşta bitirememekten yakınan hatta en fazla bir saat izleyebilmesi kendiyle ilgili en sevmedikleri özellikleri arasında başı çekiyor, umuyoruz ki bu performansını medya odasında dinlenmeye ayırdığı vakitte de görürüz, en fazla bir saat… Müzik zevki ise tam bir muamma! Sevdiği bir tür var diyemeyiz, çünkü Aleyna’nın sevdiği, bir müzik türünden çok, müziğin kendisi! Çift yönlü bir uçak bileti hediye edecek olsak Vilcabamba, Peru’ya gitmek istediğini çünkü Şaman ayinlerini merak ettiğini söylüyor. Çocukken aslında İngilizce öğretmeni olmak isteyen gazetecimizin yakın gelecekte gerçekleştirmek istedikleri arasında dalış lisansı almak ilk sırada geliyor. En yakın arkadaşının “sıcakkanlı minik bir kedicik” olarak tanımladığı gazetecimiz TİUF’ta olmaktan çok mutlu olduğunu, herkesin çok güzel ve verimli bir konferans geçirmesini diliyor.

Alim Tandoğan:

WhatsApp Image 2019-01-22 at 15.46.57

TED Kdz. Ereğli Koleji 11.Sınıf öğrencisi. Boş zamanlarını uyku ile değerlendirirmiş çünkü uykunun onun için en önemli şeylerden olduğunu inanıyormuş. Bir süper güce sahip olsa onun sonsuza kadar uyuyabilmek olmasını istiyor. Bir film karakteri olabilecek olsa G.O.R.A. filminden Bob Marley Faruk olmak istermiş. Onu çocukluğuna götüren, geçmişi hatırlatan şarkı ise Serdar Ortaç-Şeytan’dır. Bir ünlü ile tanışabilecek olsaydı Cem Karaca ile tanışmak isterdi. Ölene kadar sıkılmadan dinleyebileceği tek şarkı ise Serdar Ortaç’tan Poşet adlı şarkı olurdu. X.TİUF’tan beklentileri ise her sene anlatılanlar kadar eğlenceli olmasıdır.

Mustafa Karip:

WhatsApp Image 2019-01-23 at 18.52.25

Hazırlık mağduru bir 12. Sınıf öğrencisi Mustafa Karip, konferansımıza Manisa’dan katılıyor. Kendisi 18’i bitirip 19 sularında gezen bir lise öğrencisi anlayacağınız. Bu konferans 11. Konferansıymış, burada olmasının en büyük sebebi de arkadaşlarıymış. Arkadaşlar demişken Mustafa’ya arkadaşları genelde ismiyle değil de soy ismiyle seslenirlermiş. “Karip” derlermiş yani, siz de öyle seslenebilirmişsiniz. Şu sıralar zamanın büyük bir kısmını ders çalışmaya ayırsa da kendine zaman ayırmayı ihmal etmiyor ki onu buralarda görüyoruz. Boş zamanlarında müzik dinler, tür ise pek ayırt etmez. Bir şarkı önerisi istediğimizde bize Haggard’tan ‘’Herr Mannelig’’ ile geldi. Tür ayırt etmese de kaliteye önem verdiği anlaşılıyor. Animasyon izlemeyi sever, favorisi Aslan Kral’dır. Bunun da değişmeyeceğini iddia eder farklı bir bağ varmış aralarında karışmayalım biz. Sıkıldığında ise Youtube’un derinliklerinde gezermiş, tehlikeli sularda yüzdüğünü söylemeden edemeyeceğiz.
Son bir sözü var mı diye sorduğumuzda ‘’Gerçekleşeceğinden hiç şüphem yok ama yine de herkesin mükemmel bir dört gün geçirmesini dileyeyim bari.’’ Cevabını aldık, teşekkür ettik Karip!

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.