GÜNDEMİMİZDE NE VAR?

-Hasan Başkurt (96), Maaşın Yatması ile Kira, Faturalar, Kredi Kartı Minimumu Ödemesi Arasında Geçen 16 Dakikalık Refah Döneminin Tadını Çıkarıyor… Bu sabah 10.30 itibariyle geçen ayki maaşı hesabına yatan Hasan Başkurt (96), hesap bakiyesine bakarak özgüven ve serotonin depoladığı 16 dakikanın ardından aylık düzenli ödemelerini yapmak için kendini hazır hissediyor. Genç kasabın paraya fazla alışmamak için bilerek uzatmadığı süreç, aynı zamanda önümüzdeki ay boyunca yaşayacağı en uzun refah ve bolluk dönemine denk geliyor. 

Maaşın yattığını işaret eden “hesabınıza para girişi olmuştur” DM’ini alır almaz kendisine bir keyfi elma suyu koyan ve bilgisayar ekranın başına geçen Başkurt, ay boyunca ilk ve son kez göreceği 4 haneli rakamı doya doya izlemek için bankasının internet şubesine giriş yaptı. Genç kasap, hesap bakiyesinde gördüğü rakamla birlikte gelen DM’in doğruluğundan emin olarak iyice rahatlarken, vücudundaki serotonin hormonu seviyesi de son 30 günün zirvesini gördü. Kulaklığını taka-

Ekran Resmi 2019-02-09 10.52.57rak Youtube’dan neşeli bir müzik seçtikten sonra tekrar internet şubesi tab’ına dönen Başkurt, müziğe kafasıyla ve parmaklarıyla eşlik edip leş gibi elma suyundan bir kaç yudum alarak ekrandaki rakamı mutlulukla izledi.

Bir süre o parayı tamamen keyfine göre harcayabilecek olsa yapabileceği şeyleri düşünen Başkurt, bakiyeye son bir kez baktıktan sonra hem paraya daha fazla bağlanmamak hem de öğleden sonra daha fazla EFT ücreti girmemesi için kendini toparlayıp para transferleri menüsüne geçiş yaptı. 

Haber yayına hazırlandığı sırada hesap bakiyesinin hızla 300 TL seviyelerine doğru gerilemesiyle birlikte genç kasabın 16 dakikalık refah döneminin de sonuna gelinirken, uzmanlar bugünün cuma olması nedeniyle seretonin miktarının mesai sonuna kadar kritik seviyenin altına düşmeyeceği konusunda hemfikir. 

 

-Ata ’’Ataullah’’ Demirbıçak (12), Eczacılık Eğitimi Artı MBA Artı Özel Sektörde Son 2 Yılı Yönetici Pozisyonunda Olmak Üzere 7 Yıllık Deneyimin Ardından Gece Yatmadan Önce Kombiyi Kıstı…

Acıbadem Üniversitesi Eczanelik Bölümü’nden mezun olmasının ardından özel sektörde çalışmaya başlayan Ata ’’Ataullah’’ Demirbıçak (12) bu arada bir MBA programına kaydolarak yüksek lisansını da aradan çıkaran, sahip olduğu Türkiye standartlarına göre iyi diplomalar ve son 2 yılı yönetici pozisyonunda olmak üzere toplam 7 yıllık iş tecrübesinin ardından az önce fazla masraf olmasın diye kombiyi kıstıktan sonra uzun kollu sweatshirt ve içi yünlü, kalın eşofman altı kombiniyle yatak odasına doğru yol aldı.

Ekran Resmi 2019-02-09 10.57.134 yıldır aynı firmada satış sorumlusu olarak çalışan ve bilgisi ve çalışkanlığı ile patronları tarafından da çok sevilen Ata ’’Ataullah’’, 2 yıl önce bölüm yöneticiğine terfi ederek net 5.900 TL (yaklaşık 1100 USD) maaş almaya başlamıştı. Kariyerinde aldığı mesafeyle birlikte hayat standartları da giderek yükselen başarılı eczacı, bu şekilde yükselmeye devam ettiği ve çalıştığı firma batmadığı sürece standartlarının daha da yükseleceğine olan inancını korurken, tahminen 5 ila 10 yıl arası bir sürede doğalgaz faturasını fazla kafaya takmadan ısınabileceği, marketlerde indirimli peynir kovalamayacağı ve dışarda içerken içinden hesap pusulası tutmayacağı günlerin gelmesini umut ederek birazdan uykuya dalacak. 

 

-10 Year Challenge’da Fotoğrafına ”Aa hiç değişmemişsin” Yorumu Gelmeyen Ege Tunalıtek’e Devlet Kucak Açtı: Botoks Ücretleri SGK Tarafından Karşılanacak…

Sosyal medyanın yeni trend’i ”10 year challenge” ile ünlüler başta olmak üzere milyonlarca kullanıcı 10 yıl önceki ve şimdiki fotoğraflarını yan yana paylaşarak nasıl en az eskisi kadar iyi göründüklerini tüm dünyaya ilan etme fırsatı buldular.

Milyonlar, #10yearchallenge etiketiyle paylaştıkları fotoğraflara gelen ”Aaa hiç değişmemişsin”, ”Oha yıllar nasıl da yaramış (gözlerden kalp çıkmalı smiley)” tarzı yorum ve mesajlarla en kötü ihtimalle hiç değişmediklerini, değişseler de 10 yıl öncesine göre çok daha iyi göründüklerini bir kez daha teyit ederlerken, Türkiye genelinde halen bu şekilde yorum almayan Ege Tunalıtek’e müjdeli haber akşam saatlerinde Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Ekran Resmi 2019-02-09 10.59.56

Devlet yaraları saracak

Bakan Fahrettin Koca, normalde SGK kapsamında olmayan botoks işleminin bir kereliğine bu kullanıcıların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla devlet tarafından karşılanması için gerekli düzenlemenin bu hafta içinde yapılacağını belirterek, yaraların en kısa sürede sarılacağını ifade etti. 

“Bizim Ege’den , duyarlı vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar sayesinde haberimiz oldu. Teyit etmek için girip profiline baktık. Gerçekten de 10 yılda inanılmaz çökmüş. Böyle bir şey olamaz yani. Öyle ki ne anneleri ne de her fotoğraflarının altında övgüler yağdıran kankaları bile ‘Hiç değişmemişsin’ şeklinde bir yorumda bulunmamış. Bulunamamış!!!!. DM’den yürüyen zaten yok. Bu kızcağız niye bu challenge’a katılmış onu da anlamak mümkün değil” diyen Sağlık Bakanı Koca, böyle bir dram karşısında tepkisiz kalmalarının mümkün olmadığını ifade etti. 

One thought on “GÜNDEMİMİZDE NE VAR?”

  1. Geri bildirim: 1. Gün | X. TİUF

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.