Kültür ve Tarih Komitesi Hikaye

Kültür komitesinde her zamanki gibi sıradan bir gündü. Delegeler yorgun ama Ata ve Alp umutluydu. Ata “Antep’ten keşke yemek getirseydim” diye kara kara düşünürken delegelerden Lara ve Suyla ne zaman bitecek diye saati göz ucuyla kesiyordu. Kerem komiteyi kurtarmak için ölesiye çalışmalarına devam ederken arka sıralardan şapkalı, gözlüklü biri belirdi. Adı Berkay. Onun yıllardır herkesten sakladığı bir süper gücü vardı. O istediği kişiye istediği süper gücü verebiliyordu ama asla kendisine bir güç veremiyordu. Konferansın 3. günüydü, hava çok kötüydü, bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyordu, fırtına hiç durmadan devam ediyordu. Tam o günün akşam saatlerine doğru kültür komitesine bir yıldırım düştü ve Berkay kendini kaybetti, özel gücünü istemsizce kullanmaya başladı.

DSC_8042Ve tam o sırada Berkay’a yardıma giden Alp, Berkay’ın eline dokunur ve bir özel güç sahibi olur. Artık bir süper gücü vardır. Artık Alp istediği herkesi Antepli yapabiliyor ve onlara Antepli özelliklerini verebiliyordu.

Kazanın ardından kimse olan biteni hatırlamazken. Alp gücünü keşfetmişti ve yavaştan herkesi Antepli yapmaya başlamıştı bile. Komitenin en başta gelen isimleri Işıl ve Ada, Alp’in ilk kurbanlarıydı.

Alp’in onları Antepli yapmasının ardından artık damak zevkleri inanılmaz değişmişti.  Konferansın yemeklerini beğenmeyip beyran, baklava istemeye başladılar ve küçük çaplı isyanlar çıkartmayı planlıyorlar. Komitenin en haylazı Sarper bu planı duyar ve olacaklardan korktuğu için durumu komite başkanına, Ata’ya anlatır ve Ata bu duruma dayanamaz memleketine yapılmış bir ihanet olarak düşünür ve yanına komitenin hırçın kızı olan Günseli’yi alıp Alp’in yanına doğru koşar ve Alp’i yakalarlar. Ata ona “Antepli olunmaz Antepli doğulur” dedikten sonra onu şişirene kadar baklavaya yedirir ve  konferansı kurtarır. Kavga ile bir yere varamadıklarını anlayınca sorunu yine baklava çözmüştür.

One thought on “Kültür ve Tarih Komitesi Hikaye”

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.