Medya Hikaye

DSC_0397Manisa’nın dar sokaklarında oyun oynarken Spil Dağı’ndan kaçmakta olan Irmak, Serdar’ın dikkatini çeker. Takılır peşine ta ki Irmak tavşan deliğinin içine girene dek. Önce bir şaşırsa da yaramaz olan ve yepyeni maceraya atılmak isteyen Serdar, Irmak’ın arkasından sürüklenir ve  deliğin içine girer. Kendini bir anda TİUF konferansında bulur. Irmak ve Serdar komitelerine geldiklerinde oyun oynayan delegelerle karşılaşırlar. Ara sıra uzlaşmakta sıkıntı çıkması nedeniyle komitelerinde bulunan büyü kutusundan yardım alırlar. Bu kimi zaman çalışma ortamı yaratacak sessizlik, kimi zaman Erim’i uyandırmak için çeşitli yöntemler denedi ve istedikleri gibi kullanabilecekleri sayılamayacak kadar sihir dolu yiyecekler. Evet, bu büyü kutusunun farkı sihirlerin yenilen yiyeceklerle gerçekleşmesi.

Büyü kutusu ise ilk olarak konferansın ilk günü telefonunu duvarların içine düşüren zavallı Ceren için kullanıldı. Daha büyü kutusunun farkında olmayan ve duvarın içine düşmüş telefonu konusunda oldukça endişeli ve morali bozuk olan Ceren’in yardımına Serdar ve Irmak koştu. Büyü kutusunun içinde bulunan kaybolan eşyayı bulmak için kullanılan büyüteç şeklindeki yiyecek Ceren’e yedirildi. Sihir anında Ceren’in yardımına yetişti. Komite oyun oynamaya devam ederken duvar bir anda çatlamaya başladı ardından da kırılan duvarın içinden telefon sürpriz yumurta gibi çıkıverdi. İmkansız gibi görünse de telefona zarar gelmedi ve büyü kutusu yine görevini sorunsuz tamamladı.

DSC_0217Oyunlarını oynamaya ve çalışmalarını sürdürmeye devam eden komitemiz görevlerini bitirince ödül olarak yiyeceklere saldırmaktadırlar ancak bunun cezası olarak hiç tanımadıkları Elif isimli bir cadı sınıfın ortasına dalar. Fakat bu cadı tipik cadı görüntüsünde değildir. Kırmızı rujunu sürmüş, üzerine de kırmızı bir gömlek giyerek sınıftakilerin gözlerini kamaştırır. Hem oyunlara hem de çalışmalara etkin bir şekilde katılarak kendisinin cadı olduğunu çaktırmaz.  Üstüne üstelik komitedekiler cadıya hayranlık duyarlar ve cadı ne derse  onun söylediklerini yerine getirirler. E bizim cadı da bundan yararlanarak masum durmaz. Komitedekiler ne kadar çok yiyecek yerlerse onun gücü o kadar artacaktır. Bunun üzerine çalışmaların hızlı bitmesi için komiteyi sürekli destekler. Böylece komiteyi sürekli yemek yemeye teşvik ederek onları öldürmeyi planlar. dsc_0316.jpgTatlıları, sarmaları, dolmaları gören delegeler de hızlı bir şekilde çalışmalarını bitirir ve yemek yemeğe başlarlar. Delegeler arasında en küçükleri olan Emir de tatlı sevdasına düşerek bütün marshmallowları ağzına atar. İki dakikaya kalmadan büyü kutusundan helva kokuları yükselir. Bir bakarlar Emir ölmüştür. Ancak gözlerini açtığında anlar ki hepsi bir rüyaymış.

 

One thought on “Medya Hikaye”

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.