Teknoloji ve Kalkınma Hikaye

unnamed.jpgEvvel zaman içinde kalbur zaman içinde Beykoz’un derinliklerinde bir konferans varmış. Bu konferansta kimsenin girmediği, daha doğrusu girmeye korktuğu bir komite bulunuyormuş. Adı Teknoloji ve Kalkınma Komitesi olmasına rağmen konferans halkı tarafından “lanetli komite” olarak anılıyormuş. Söylentilere göre Berivan adında ki kötü kalpli büyücü diğer komite başkanı olan Taylan’ı büyüleyip delegelere bitmek bilmeyen çalışmalar yaptırıyor ve en büyük nimetleri olan oyunlardan mahrum bırakıyorlarmış. Bu olay halkın dilinde dolaşırken genç ve cesur bir maceraperest olan sarp adındaki korkusuz orga, masum delegeleri kurtarmak için ant içmiş.

unnamed (2).jpgArdından seyisi olan Berke’yi de yanına alarak bu zorlu maceraya çıkmışlar. Uzun bir yolculuğun ilk ardından kasvetli ve soğuk bir Beykoz sabahında komitenin kapısına varmışlar. Efsaneye göre kapıyı, Büyücü Berivan tarafından büyülenmiş yaklaşık 3 metre boyunda, güçlü mü güçlü ve tek yumruğuyla İrlandalı bir boksörü yere serdiği söylenen delege Efe bulunuyormuş. Seyisi korkuya kapılmış ama Sarp hiç bozuntuya vermemiş ve uzun zamandır oyun oynamayan Efe’ye “Duyduğuma göre Dış İlişkiler de oyun oynuyorlarmış” demiş. Bunu duyan Efe’nin büyüsü bozulmuş ve onlara teşekkür ederek yollarını açmış.

unnamed (1)Kapı açılmış açılmasına fakat karşılarına birden büyünün etkisi altında olan Taylan çıkmış ama Sarp ne yapması gerektiğini biliyormuş. Sakince telefonunu çıkarmış ve Ben Ferro-üç iki bir şarkısını açmış buna karşı koyamayan Taylan’ın da büyüsü bozulmuş ve dans etmeye başlamış. Nihayet içeri girmişler, içerisi tam bir kargaşa. Duvarları ve yerleri kaplayan sorun post-itlerinden dolayı ilerlemek zormuş. Delegeler gün ışığı görmüş bir ayçiçeği gibi bu iki kahramana hasretle bakmışlar. Berivan bu iki maceracının üzerine tahta kalemi saldırısı göndermiş. Yüzlerce kalem yağmur gibi üzerlerine yağmış. Sarp kalkanını kullanarak kurtulmuş fakat Seyisi Berke için aynısını söylemek mümkün değilmiş. Berke’nin vurulduğunu gören Sarp hemen yanına koşmuş. Ağlama! Önemli olan iki şey var komite ve yanındaki adam. Artık yanında ki adam yok. Git ve komiteyi kurtar.” demiş ve yorgun gözlerini kapatarak uyumaya başlamış. Hemen toparlanan Sarp bütün gücüyle fındık kreması ve bisküvi saldırısı yaparak herkesi neşeye boğmuş. Bu sayede kahraman ilan edilmiş. Hatta Berivan’ın kalbi de yumuşayıp eski haline dönmüş. Ardından hep beraber oyun oynamışlar ve eğlenmişler.

 

One thought on “Teknoloji ve Kalkınma Hikaye”

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.